Mətbuat şərhi 15 noyabr 2024
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev noyabrın 13-də Yunanıstan Respublikasının Baş naziri Kiriakos Mitsotakis ilə görüşüb.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev noyabrın 13-də Yunanıstan Respublikasının Baş naziri Kiriakos Mitsotakis ilə görüşüb. Yunanıstanın Baş naziri COP29-un qısa müddət ərzində yüksək səviyyədə təşkilinə görə dövlətimizin başçısına təbriklərini çatdırdı. Söhbət zamanı ölkələrimiz arasında əməkdaşlığın müxtəlif sahələrinə dair fikir mübadiləsi aparıldı. Beynəlxalq təşkilatlar çərçivəsində əlaqələr, mədəniyyət və turizm sahələrində əməkdaşlıq, Bakı ilə Afina arasında birbaşa uçuşların təşkili məsələləri qeyd edildi.

Press release 15 November 2024
On November 13, Ilham Aliyev, President of the Republic of Azerbaijan, met with Kyriakos Mitsotakis, Prime Minister of the Hellenic Republic.
On November 13, Ilham Aliyev, President of the Republic of Azerbaijan, met with Kyriakos Mitsotakis, Prime Minister of the Hellenic Republic. The Greek Prime Minister congratulated the Azerbaijani leader on the excellent organization of COP29 within a short timeframe. During their conversation, they exchanged views on various areas of cooperation between the two countries. The discussion covered collaboration within international organizations, cultural and tourism partnership, and the launch of direct flights between Baku and Athens.